ODRŽANA EDUKATIVNA RADIONICA ZA UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA
Edukativna radionica za učenike srednjih škola, održana je u dvorištu Muzeja, u okviru programa obilježavanja Dana evropske kulturne baštine.
Radionicu su vodile kustoskinje Muzeja Ivana Smolović i Nataša Veličković, koje su na kreativan i interaktivan način približile mladima značaj očuvanja kulturne baštine.
,,Tokom radionice učenici su učestvovali u kvizu znanja, gdje su imali priliku da pokažu stečeno znanje u toku programa, dok su u praktičnom dijelu sastavljali keramičku posudu, upoznajući se sa procesom restauracije arheoloških nalaza. Ovakve aktivnosti doprinose razvijanju znanja, kreativnosti i svijesti kod mladih, potvrđujući da su oni najvažniji čuvari kulturne baštine za budućnost”, navode u dostavljenom saopštenju.
Izvor i foto: Muzej Bijelo Polje

Povezani članci
PRIČE IZ BIJELOG POLJA – PRIJATELJSTVO JAČE OD VREMENA
MEDVJED SA MEČETOM NA DVADESETAK METARA OD KUĆA U BJELOPOLJSKOM SELU
OD ŠKOLSKIH KLUPA DO NOVIH ŽIVOTNIH PUTEVA: GENERACIJA 2016/2017. PROSLAVILA 10 GODINA MATURE