Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

ZLATO ADROVIĆU, NOVI REKORD EROVIĆA

Atletičar bjelopoljskog Jedinstva, Haris Adrović, osvojio je zlatnu medalju na prvenstvu Crne Gore u višeboju u disciplini petoboj za pionire i tako postao državni prvak.Bjelopoljac je na takmičenjima ove sezone osvojio 2.390 bodova iz pet disciplina, što je ubjedljivi rezultat u odnosu na druge takmičare.Na prvenstvu Crne Gore u višebojima, održanom ovog vikenda u Baru, takođe u disciplini petoboj za pionirke, atletičarka Jedinstva, Amina Suljević bila je četvrta.Novi rekord postavio je i Enes Erović u kategoriji cicibana na 400m i rezultatom 1:08,32 završava ovu sezonu na stazi.Trener bjelopoljskih atletičara, Osman Erović, kazao je da je ponosan na svoje takmičare, koji su još jednom opravdali očekivanja.“Kao što sam i nagovještavao za Adrovića, radi se o vanserijskom talent, a ovaj rezultat je potvrda da toga, mada je on velki talenat i za bacanje kugle i eventualno diska. Takođe, ovo je već peti record Enesa Erovića, a očekuje ga još prvenstvo Crne Gore u krosu, koje će se održati 24. oktobra u Nikšiću, tako da očekujemo nove medalje, jer će na tom takmičenju nastupiti više naših atletičara”, kazao je Erović za Radio Bijelo Polje.Šampionat u višeboju u Baru okupio je više 90 takmičara iz sedam atletskih klubova: Jedinstvo, Mornar, Lim, Sanja, Orion, Lovćen i Rudar.