LAZAR LOPUŠINA TREĆI NA MEĐUNARODNOJ OLIMPIJADI IZ RUSKOG JEZIKA U MOSKVI
Bjelopoljac Lazar Lopušina, učenik trećeg razreda Gimnazije „Miloje Dobrašinović“, osvojio je treće mjesto u velikom finalu XXI Međunarodne olimpijade iz ruskog jezika za učenike iz inostranstva, koja se ove godine održavala pod pokroviteljstvom Instituta „A. S. Puškin“ u Moskvi.
Na ovom prestižnom takmičenju učestvovalo je nekoliko hiljada mladih poznavalaca ruskog jezika iz cijelog svijeta, među kojima je odabrano samo 30 finalista.
Lazar je, zajedno sa svojom mentorkom, profesoricom Natašom Aničić, dostojno predstavljao Crnu Goru u finalu.
Tokom boravka u Moskvi, od 16. do 22. oktobra, Lazar i njegova mentorka učestvovali su u brojnim radionicama, kulturnim programima i jezičkim izazovima, a svečana dodjela nagrada održana je u velikoj sali studija „Mosfilm“.
Čestitke finalistima uputili su Sergej Lavrov, ministar spoljnih poslova Ruske Federacije, patrijarh moskovski i sve Rusije Kiril, kao i savjetnica predsjednika Rusije Vladimira V. Putina, koja je zajedno sa rektorom Instituta „A. S. Puškin“ uručila medalje i priznanja najuspješnijima.

Povezani članci
ENES EROVIĆ, ATLETIČAR AK,,JEDINSTVO,,
DA LI SMO SAČUVALI STATUS EKOLOŠKE DRŽAVE?
IZLOŽBA DOKUMENATA „BJELOPOLJCI U OMLADINSKIM RADNIM AKCIJAMA“ SJUTRA U CENTRU ZA KULTURU