Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

ZLATNA MEDALJA ZA ŠAHISTE

Pretposljednjeg takmičarskog dana na 58. Međuopštinskim sportskim igrama u Kolašinu . U izuzetno jakoj konkurenciji šahisti Bijelog Polja osvojili su zlatnu medalju.

U konkurenciji jedanaest ekipa šahovska reprezentacija Bijelog Polja je je sa 6 pobeda i porazom zauzela prvo mjesto sa ukupno 18 meč bodova.

Drugo mjesto je pripalo Novom Pazaru sa 16 meč bodova. Koliko je imala i trećeplasirano Prijepolje.

Za šahovsku reprezentaciju Bijelog Polja na 58 MOSI igrama nastupali su: Fide majstor Armin Mušović, Nenad Šćekić, Miki Knežević, Zoran Lazarević, dr Adnan Striković, Admir Adrović. Nikola Popović, Ljuban Srdanović i Danilo Gutić.

Naši zlatni šampioni bili su uspješni i po tablama u “ fišerovskom “ stilu Fide Majstor Armin Mušović osvojio je na prvoj tabli 7 bodova iz 7 kola Adnan Striković je na 4 i 5 tabli osvojio 4 boda iz 4 kola, Miki Knežević na drugoj i trećoj i Zoran Lazarević na trećoj i četvrtoj table bili su bez izgubljene partije na turniru. Takođe i svi ostali šahisti iz ekipe su dali izuzetan doprinos u osvajanju zlatne medalje.

“Ovo je veliki uspjeh, potajno smo se nadali medalji. Znali smo da smo u pet prvih timova i da imamo šanse za medalju, ali do nje ne dovodi samo znanje ili snaga igrača, nego i dobra logistika koju smo na ovim igrama imali od JU “Centar za sport i rekreaciju Opštine Bijelo Polje koja nam pružio punu logistiku na čemu smo zahvalni”. Kazao je u ime šampionskog tima Zoran Lazarević.