Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

ZA ATLETIČARE JEDINSTVA 13 MEDALJA

Atletičari Jedinstva osvojili su 13 medalja – dvije zlatne, šest srebrnih i četiri bronzane, na državnom prvenstvu za juniore i juniorke, održanom u Baru.

Dušica Bošković osvojia je dvije medalje, bila je prva na 5000m i treća na 1500m. Amina Suljević druga je stigla u trci na200m, dok je bila treća na 400m. Zapažen nastup imala je Jovana Bošković, koja je osvojila srebrnu medaju na 3000m.

Bjelopoljske atletičarke bile su druge u štafetama na 4×100m i 4×400m.
Haris Adrović novi je državni prvak u bacanju diska, a u bacanju kugle bio je drugi.
U skoku u dalj u kategoriji juniora Amer Čokovic je bio drugi, a Eldin Pućurica je osvojio dvije bronzane medalje – u bacanju kugle i diska.

Ekipno su atletičarke Jedinstva osvojile visoko treće mjesto u vrlo jakoj konkurenciji, dok je muška ekipa bila četvrta.
Treneri Osman Erović i Branislav Maslovarić kazali su za Radio Bijelo Polje da su zadovoljni rezultatima ostvarenim na državnom prvenstvu.

“Naši takmičari još jednom su postigli veliki uspjeh i zaista smo ponosni na njih”, poručili su Erović i Maslovarić.