Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

TEODO BROJAO DO 104 PROTIV JEDINSTVA

Košarkaši Teoda pobjedili su bjelopoljsko Jedinstvo 104:66 u redovnom kolu Prve A lige. Domaći košarkaši pružili su odličnu partiju i zasluženo au zabiljžili ubjedljivu pobjedu.

Tivćani su bolje otvorili meč i nakon pet minuta poveli 17-12. Bjelopoljci su priključak održavali dobrim šutem za tri poena, ali nisu imali rješenja za Amerikanca Kuka koji je postigao 12 poena. Prvu četvrtinu Teodo dobija 35:22 trojkom Vučurovića sa centra u posljednjoj sekundi. Ovo vodjstvo ulilo je sigurnost domaćim košarkašima da i drugu četvrtinu odigraju kvalitetno i napadački potentno. Ali i gosti su imali nekoliko atraktivnih akcija, pa smo gledali interesantan duel, što je publika pozdravila čestim aplauzima. Na odmor se otišlo sa rezultatom 66:40. Izanredno poluvrijeme tivatskih košarkaša.

U nastavku tempo je malo opao, ali ne i prednost Teoda. Publika je znala da pozdravi atraktivne poteze Bakića, Ilića i Kusovca. Uoči posljednje četvrtine Teodo je vodio 88:55.

U finišu susreta trener Teoda Dušan Dubljević dao je šansu svim igračima.

Lijepo košarkaško subotnje veče u Župi i novi trijumf tivatskog kluba.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Kul sa 20 i Tadić sa 18 poena. Kod gostiju odličan je bio Vuković sa 26 koševa.