Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

SREBRO SRBIJE SIJA KAO ZLATO

Prvi put u istoriji, košarkaši Njemačke su prvaci svijeta – „planceri“ su u finalu Mundobasketa, u Manili, porazili Srbiju sa 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20), i šampionat završili bez poraza.

Srbija je bolje otvorila meč, skoro svo vrijeme je vodila u prvoj četvrtini, a najviše na startu (5:0). Čuvala je Srbija vođstvo u prvih sedam minuta druge dionice (do 42:38), ali je Njemačka do poluvremena uspjela da izjednači.

Odlučujuća je, čini se, bila treća dionica, koju je Njemačka dobila 22:10, a razliku je napravila serijom 9:0 za vođstvo od 64:53, da bi u posljednju četvrtinu ušla sa “plus 12” (69:57).

Polkušala je Srbija da se vrati u meč u posljednjih 10 minuta, mini serijom 6:0 je prišla na 78:75. Ali je na tom rezultatu Marko Gudurić promašio trojku za izjednačenje, 56 sekundi prije kraja. Gudurić je sa dva pogođena bacanja odgovorio na polovičan učinak Šrudera sa penala za “minus dva” (79:77), 39 sekundi prije kraja, ali to je bilo sve od tima Svetislava Pešića, pošto je do kraja samo Šruder ubacio četiri poena (koš i dva bacanja) za pobjedu Njemačke…

Denis Šruder je bio najefikasniji u njemačkom timu sa 28 poena, Feanc Vagner je dodao 19 poena i sedam skokova, a Joanes Vojtman 12 peona i osam skokova.

U selekciji Srbije Aleksa Avramović je ubacio 21 poen, Bojan Bogdanović je upisao 17 poena i pet asistencija. A Filip Petrušev 10 poena.

Ranije danas je bronzu osvojila Kanada, koja je u meču za 3. Mjesto porazila SAD, nakon produžetka, sa 127:118.

Izvor: Pobjeda