Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

PUŠIJA: BALIJAGIĆ JE UPOZNAO TEREN DOK JE BIO U BJEKSTVIMA

PUŠIJA: BALIJAGIĆ JE UPOZNAO TEREN DOK JE BIO U BJEKSTVIMA

Bjelopoljka Ena Pušija, novinarka VBP portala i zamjenica glavnog urednika nerijetko za srbijanske medije izvještavala je o dešavanjima vezanim za dvostrukog ubicu Aliju Balijagića.


Ona je u jučerašnjem gostovanju za TV “Happy” govorila o tome kako je Balijagić poznavao teren, požaru u kojem je gorjela njegova kuća, ali i o spekulacijama na temu požara i vjerskog ekstremizma.


“Pa kao što znate njemu je taj dio teritorije jako dobro poznat. On je 38 godina proveo u zatvoru, ali ne u kontinuitetu, već je izlazio, bio u bjekstvu, hapšen, tako da je u tim bjekstvima jako dobro upoznao teren. Rođen je i živio je u Bijelom Polji, a po nekim informacijama ima rođake u Srbiji, tako da nije bilo teško upoznati teren, a spekuliše se da je imao pomagače”, kazala je Pušija.


Ona dodaje da je iz medija došla do saznanja da je Balijagić par dana nakon ubistva već bio na teritoriji Srbije.


“Kako sam saznala iz medija, pretpostavlja se da je nakon 2 ili 3 dana nakon ubistva prešao na teritoriju Srbije. Ranije je kod ljudi ulazio na slave, tako da nema veze sa vjerskim ekstremizmom, ta tema se nažalost pokrenula od strane predsjednika Vučića, što nas je iznenadilo, a kasnije i bilo demantovano od strane uprave policije i ANB-a”, istakla je Ena Pušija i dodala da smatra da ovaj zločin nema veze sa vjerskim ekstremizmom i da svako ko počini ovakvo djelo se treba naći iza rešetaka i biti adekvatno kažnjen.