Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

OFK BORAC POBJEDOM OTVORIO SEZONU!

Borac je, u prvom kolu Sjeverne regije, nadigrao ekipu FK Petnjice i slavio sa 5:1.

Dobro su otvorili utakmicu i već u 3. minutu imali priliku da povedu. Bošnjak je dobro prošao po desnoj strani i uputio odličan centaršut na koji je natrčao Alden Ramović ali tuče, glavom, malo iznad gola gostiju.

Kazna je ubrzo stigla. Igrao se 14. minut kad se, nakon kornera, u šesnaestercu najbolje snašao Dino Adrović i doveo goste u vodstvo.

Međutim to nije pokolebalo domaće igrače, već su nastavili u još jačem ritmu što je i donijelo preokret. Alden Ramović se iskupio za promašaj na startu utakmice i golovima glavom, nakon kornera Bošnjaka, u 25. i 38. minutu doveo Borac u prednost.

U nastavku Borac kontroliše dešavanja na terenu a u 75. Minutu došli i do trećeg gola. Sredojević je dobro prošao ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju, međutim Šekularac je sve dobro pratio i odbijanac poslao u mrežu.

U 80. minutu odlični Sredojević ponovo izlazi sam na golmana ali ovoga puta rutinski poentira.

Najljepši trenutak utakmice desio se u 86. minutu kad je Nikola Cvijović sa nekih 20ak metara topovskim udarcem stavio tačku na ovu utakmicu.

Borac u narednom kolu gostuje ekipi FK Brskovo.