Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

NIŠTA OD POLUFINALA, RUSKINJE PREJAKE ZA LAVICE

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Rusije sa 32:26 u meču četvrtfinala Olimpijskih igara u Tokiju.

Crnogorske rukometašice tako su završile učešće na Olimpijskim igrama, a kako stvari stoje, u konačnom plasmanu zauzeće šesto mjesto. Sa druge strane, Rusija će nastaviti svoj put ka odbrani zlata osvojenog prije pet godina u Brazilu.
Izuzetno loše su naše rukometašice otvorile utakmicu. Već nakon nepuna četiri minuta Bojana Popović je morala da traži tajm aut pošto su Ruskinje imale prednost od 4:0.

Nije mnogo pomogao minut odmora lavicama. Ruskinjama je sve išlo od ruke u napadu, dok naši golmani nijesu uspijevali da dođu do odbrane.

Rusija je rano stečenu prednost, koja je u par navrata iznosila i šest razlike, a u 19. minutu i maksimalnih sedam golova (13:6), uspjela da čuva do finiša prvog dijela kada je naša ekipa konačno proigrala.

Odbrana je bila sve bolja, napad raznovrsniji. Crna Gora je posljednjih pet minuta prvog poluvremena odigrala besprekorno (serija 4:0) pa se na odmor otišlo sa podnošljivih 17:15 za Rusiju.

Rusija je imala rezultatsku prednost i nakon velikog odmora. Imale su lavice tri-četiri napada da priđu na jedan gol zaostatka, ali tada napad nije bio na potrebnom novou. Rusikinje su kaznile propuštene šanse naše selekcija pa su u 47. minutu ponovo otišle na velikih šest golova viška – 28:22.

Pokušavale su agresvnom odbranom izabranice Bojane Popović da dođu do preokreta. Ipak, ruske reprezentativke su bile nadmoćnije i bez većih problema su sačuvale prednost.

Nejefikasnije u redovima crnogorske selekcije bile su Jovanka Radičević sa 10 i Đina Jauković sa osam golova, koliko je postigla i Vjakireva, najbolja u pobjedničkom timu.

Rusija će se za plasma u finale boriti protiv boljeg iz deula Norveška – Mađarska.