Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

MUŠOVIĆ NAJBOLJI U DUBROVNIKU

Bjelopoljac i FIDE majstor Armin Mušović osvojio je tri rapid turnira u periodu od mjesec dana i to na prostoru Crne Gore, Srbije i Hrvatske.

Mušović je standardni prvotimac Šahovskog kluba ”Herceg Novi 1949”.

Prvi turnir koji je Mušović osvojio bio je rapid turnir u Dugoj Poljani, mjestu nedalekom od Novog Pazara, a turnir je bio organizovan od istoimenog kluba. Par dana kasnije, na Memorijalnom turniru ”Zoran i Vuko” u Pljevljima bjelopoljac se ponovo okitio zlatom, ovog puta čak i bez jednog poraza. Isti plasman, pehar i prvo mjesto u jačoj konkurenciji od prethodna dva turnira Mušović je osvojio prije dva dana u Dubrovniku na Open turniru, pokazavši sjajan start na početku 2024. godine.

Danas u Podgorici počinje najvažnije i po snazi najjače šahovsko takmičenje u državi – 76. pojedinačno seniorsko prvenstvo Crne Gore, koje će trajati 10 dana, gdje Mušović uzeima učešće i boriće se u do sada najačoj konkurenciji od kada pamti Šahovski Savez Crne Gore.