Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

MARKO RAKONJAC STRIJELAC I ASISTENT U DUELU SA KAZAHSTANOM

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore na najljepši mogući način nastavila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Crveni su u Almatiju, nakon furiznog drugog poluvremena deklasirali domaći Kazahstan, slavili su sa 4:0 i upisalo drugi trijumfom u ovom ciklusu.
“Odigrali smo veoma dobru utakmicu. Međutim, i u prethodnim utakmicama smo igrali dobro, ali često nijesmo imali sreće da dođemo do boljeg rezultata. Baš protiv Kazahstana u Podgorici smo poraženi, iako smo samo u prvom poluvremenu imali nekoliko odličnih šansi. Ovog puta smo odradili sve kako treba, momci su bili sjajni i ja im čestitam na ovakvoj pobjedi. Moram pohvaliti i neke mlađe igrače, pokazali su da crnogorski fudbal može da računa na njih. Kazahstan nije naivna ekipa, znali su da namuče i Špance, tako da ovi bodovi dosta vrijede. Okrećemo se narednim mečevima, cilj nam je da do kraja kvalifikacijama uz dobru igru dođemo do što više bodova”, kazao je za zvanični sajt FSCG selektor Miodrag Vukotić.
Crveni su u prvom poluvremenu imali dobre situacije preko Ilije Vukotića u dva navrata, a opasni su bili i pokušaji Marka Rakonjca i Luke Maleševića. Međutim, lopta tada nije htjela u mrežu, ali je zato sve nadoknađeno u nastavku. U 58. minutu Vukotić je izveo korner, a Milutin Osmajić sjajno reagovao za vođstvo crnogorske selekcije – 0:1. Tim Miodraga Vukotića se nije se na tome zaustavio, šest minuta kasnije stigao je novi gol. Nakon duge lopte golmana Lazara Carevića, Rakonjac je dao loptu za Osmajića, koji je snažnim udarcem sa dvadesetak metara duplirao prednost svoga tima.
Desetak minuta prije kraja, Rakonjac je sjajno reagovao na odbijenu loptu poslije udarca Osmajića i donio veliku prednost crvenima, koju je u trećem minutu sudijske nadoknade još ubjedljvijom učinio Ilija Vukotić. Ukrao je loptu na četrdesetak metara od gola domaćina, a zatim sam uspješno završio akciju za konačnih 4:0.
Nakon ove utakmice, Crna Gora ima sedam bodova u grupi 6. Naredni rival Vukotićevim izabranicima je Izrael, kojeg će Gora ugostiti u Podgorici, 08. oktobra.