Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

MARIJA VUKOVIĆ ČETVRTA NA SVIJETU

vbp-vukovic

Marija Vuković zauzela je četvrto mjesto na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u atletici.

Preskočila je 195 centimetara, jedan manje od njenog najboljeg rezultata u karijeri, stala na visini 198.

Marija je ostala na 198 centimetara sa još tri takmičarke, ali nije uspjela u tri pokušaja da savlada zadatu visinu, tako da je sa rezultatom 195 centimetara osvojila četvrto mjesto na dvoranskom prvenstvu svijeta u Beogradu.

Ovo je sjajan rezultat za crnogorsku atletiku, a naša rekorderka u skoku u vis bila je do kraja finala u borbi za medalju, koje su podijelile Nadežda Dubovickaja (Kazahstan), Eleanor Paterson (Australija) i Jaroslava Mahučki (Ukrajina).

Marija je prošle godine dva puta popravljala lični i nacionalni rekord u dvorani, a zatim je na idealan način otvorila novu dvoransku sezonu. Najprije je išla preko 195 centimetara u Češkoj, da bi u Banjskoj Bistrici preskočila centimetar više i opet oborila lični i državni rekord.