KILOGRAM ŠPANSKE PRŠUTE U CRNOJ GORI KOŠTA ČAK 120 EURA
O visokim cijenama namirnica u crnogorskim trgovinskim lancima govori se već duže vrijeme. Najnoviji primjer iznova je šokirao kupce u našoj zemlji.
Naime, kako se može vidjeti na fotografiji koju je dostavio čitalac Pobjede, kilogram španskog pršuta u jednom od najvećih trgovinskih lanaca u Crnoj Gori, košta čak 120 eura.
KILOGRAM ŠPANSKE PRŠUTE U CRNOJ GORI KOŠTA ČAK 120 EURA
Vakumirani pršut pata negra bez kosti prodaje se u pakovanju od 814 grama i cijena mu je 97 eura i 68 centi.
Prošle sedmice u Crnoj Gori je organizovan prvi bojkot pet najvećih trgovinskih lanaca. Kao rezultat takve građanske akcije, zabilježen je pad prometa od 56. 14 odsto, u odnosu na uporedni petak jednu nedjelju ranije.
Alternativa Crna Gora (ACG) pozvala je građane na ponovni opšti bojkot megamarketa, ovoga puta u petak, 7. Februara i subotu, 8. Februara.
Oni su poručili da „cijene u megamarketima divljaju“, te da povećanje plata ne dolazi do izražaja.
Izvor: Pobjeda

Povezani članci
INFLACIJA U MARTU 3,1 ODSTO – RAST CIJENA U CRNOJ GORI
GORIVO OD DANAS JEFTINIJE – NOVE CIJENE DIZELA I BENZINA
CIJENE ZAKUPA STANOVA U CRNOJ GORI PALE DO 20 ODSTO