Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

JOVETIĆA ČEKA TEŽAK POSAO NA GOSTOVANJU TURSKOM VELIKANU

Olimpijakos ili Fenerbahče? Ko će u polufinale Lige konferencije znaće se večeras od 21h. Grčki velikan gostuje Fenerbahčetu u revanšu četvrtfinala Lige konferencije nakon pobjede 3:2 u Pireju.

Imali su fudbaleri Olimpijakosa 3:0 poslije sat igre sa Fenerbahčetom na svom Karaiskakiju, a na kraju su sačuvali prednost od jednog gola.

Tim iz Pireja je poveo u osmom minutu golom Konstantinosa Fortunisa, koji je asistirao našem Stevanu Jovetiću kod drugog pogotka u 32. minutu. Treći gol postigao je Čikinjo u 57. minutu.

Fenerbahče je smanjio u 67. minutu golom srpskog fudbalera Dušana Tadića iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Irfan Kahvedži u 74. minutu.

“Poštujem Fener, ali mislim da smo favoriti. Igračima ću pred izlazak na teren reći samo jedno – da vjeruju u sebe u svakom trenutku i da igraju svoju igru bez obzira na sve”, jasan je trener Olimpijakosa Hose Lus Mendilibar.

Bolji iz istanbulskog duela će se u polufinalu sastati sa pobjednikom dvomeča Lila i Aston Vile.

Turski velikan je željan trofeja, i domaćih a kamoli evropskih. Odavno nisu bili bliže nekom evropskom, nalaze se u četvrtfinalu Lige konferencija i imaju sasvim dobru priliku da se probiju do polufinala.

Istina, čak ni pehar u ovom takmičenju ne donosi igranje u Ligi šampiona, što je osnovni cilj ovog kluba, već samo u Ligi Evrope. Zato im je još važnije da u Super ligi Turske uzmu titulu.

Tamo se vodi trka udvoje a glavni rival Fenera je Galatasaraj, iskonski protivnik. Galatasaraj ima dva boda više ali tek prednosti međusobni okršaj dva istanbulska velikana.