Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

HRVATSKA OSVOJILA TREĆE MJESTO NA MUNDIJALU U KATARU

Kraj utakmice za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru, Hrvatska je nakon 90 minuta borbe slavila protiv Maroka rezultatom 2:1.

Ovom pobjedom, Hrvati su osvojili treće mjesto i tako izjednačili plasman iz 1998. godine.

Joško Gvardiol je u 7. minutu donio prednost timu Zlatka Dalića. Već u 9. je izjednačio Ašraf Dari. Konačan rezultat je postavljen u 42. minutu kada je Mislav Oršić majstorijom iskosa sa lijeve strane, uz pomoć stative, donio Hrvatskoj veliki trijumf.

Sjajan turnir za oba tima, koja su iz “drugih planova” došli u priliku da se bore za najviše plasmane na turniru. Tim Zlatka Dalića je pokazao još jednom veliki kvalitet. Nakon Mundijala u Rusiji, kada su osvojili drugo mjesto, Modrić i drugovi su na ovom prvenstvu bili treći. Nastavljajući tako konstantnost izvandrednih plasmana.