Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

HIGIJENA NA KAMIONSKOJ PIJACI ISPOD MINIMUMA: VOĆE I POVRĆE U OBLAKU PRAŠINE

HIGIJENA NA KAMIONSKOJ PIJACI ISPOD MINIMUMA: VOĆE I POVRĆE U OBLAKU PRAŠINE

Ulica koja vodi između tezgi puna je rupa, te vozila dižu prašinu koja se preseli na proizvode. Toalet je zaključak, a gajbe i otpad mogu se vidjeti svuda.

Pijace bi trebalo da budu mjesta gdje je nivo higijene podignut na najveći nivo. Loš primjer je Kamionska pijaca, koja Tržnicama i pijacama godišnje donese stitine hiljada eura. Međutim, od tog iznosa sudeći po njenom izgledu, reklo bi se da ni cent ne ode na poboljšanje uslova. Sam prilaz pijaci izgleda loše. Ulica koja vodi između tezgi puna je rupa i jedva se njom može proći. Vozila dižu prašinu i presele je na proizvode. Tako kupujete voće i povrće obloženo prljavštinom. Na tezgama struje nema, pa prodavci improvizuju. Gajbe, otpad, ali i razne mašine mogu se vidjeti svuda. Toalet je zaključan, jer je u njemu, kako kažu prodavci, higijena bila na najnižem mogućem nivou.

– Velika je prašina ovdje jer jedan dio ulice nije asfaltiran. Brzo voze pa nam nanesu prašinu po proizvodima. Valjalo bi da toalet naprave, da bude uslovan. Imamo jedan, ali je katastrofa. Imamo česmu pa tako donosimo vodu u bidonima. Mi manji prodavci nemamo struju, a da bi se priključili treba mi 800 eura. To je mnogo. Tezgu plaćam 130 eura što je mnogo, ali moramo – rekao je Slobo Stjepčević, prodavac na Kamionskoj pijaci.

Rifat Mujović, svakodnevno dolazi iz Ulcinja i nudi svoje proizvode.

– Uslovi na Kamionskoj pijaci nijesu baš dobri. Smeća ima koliko hoćeš, velika je prašina, slabo se čisti. Može mnogo bolje. Tolet je zaključan, niko ne zna zbog čega. Poneko ima ključ, pa kad izađe ponovo zaključa. Mada kakva je higijena bila u njemu bolje što je zaključan – kazao je Mujović.

Mujović smatra da put između tezgi treba asfaltirati jer je put rupa.

– Trebalo bi da pijaca ima i više mjesta za prodaju, nema redara da vodi računa o tome gdje ko treba da stane, nema nikakvog reda što se tiče prodaje. I unutar Distributivnog centra, gdje su poljoprivredni proizvođači je isto velika nehigijena. Iz Tržnica i pijaca jedino dolaze kada treba da se plati. Mjesto plaćamo četiri eura dnevno i rampu tri eura, a za mjesec dana može se platiti 120 eura karta. Kupaca ima kako koji dan – ističe Mujović.

Prodavac Neđo Bečić kaže da su uslovi na pijaci katastrofalni.

– Higijena je na najnižem mogućem nivou, toalet zaključan, smeće na sve strane, prašina po proizvodima… Potpuno neorganizovano parkiranje, odnosno mjesta za prodaju, pa se prodavci svađaju. Dvije česme za kompletnu pijacu, rasvjete nemamo, a ima i uginulih životinja kod prikolica koje tu godinama stoje – rekao je Bečić.

Izvor: Dan