Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

FUDBALSKI KLASIK ZA KRAJ POLUSEZONE!

SIMULTANKA ALENA POLJAKA ZA NOVA TRI BODA!

U zaostaloj utakmici XII kola Sjeverne regije Borac je uspio da savlada ekipu FK Brskovo sa 5:3.

Da će ovo biti utakmica sa velikim brojem golova moglo se naslutiti već na samom početku utakmice.

Igra se 9. minut kada je Čikić dobro proigrao Poljaka a ovaj lob udarcem doveo domaćina u vodstvo.

Samo četiri minuta kasnije, na asistenciju golmana Bulatovića, Poljak ponovo pogađa mrežu “gostiju” za 2:0.

Kada je u 19. minutu sudija Vidaković dosudio penal za naš tim mnogi su pomislili da je pitanje pobjednika već riješeno. Međutim, udarac Poljaka zaustavlja stativa.

To kao da je dalo krila ekipi Brskova koja je od tog trenutka zaigrala puno bolje i u 34. minutu Ljiljanić smanjuje prednost našeg tima.

U 37. minutu Bane Bulatović efektno pogađa za 2:2. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gdje je stao u prvom poluvremenu Poljak je nastavio u drugom. Igrao se 50. minut kada Raković dobro izvodi slobodan udarac a Poljak majstorski pogađa glavom za novo vodstvo Borca.

U 61. minutu novi gol domaceg tima. Madžgalj je iskoristio kiks odbrane Brskova i rutinski pogađa za 4:2.

U 69. minutu Luka Ralević pravi dar mar u odbrani gostiju i na tacni poslužuje Poljaka koji kompletira svoj poker golova.

U 72. minutu gosti, sa penala, preko Zejaka smanjuju na 5:3.

Do kraja utakmice je bilo još nekoliko prilika na obje strane ali se rezultat nije mijenjao.

Ovom pobjedom Borac je potvrdio drugu poziciju na kraju polusezone sa tri boda manje od vodeće ekipe Ibra koja ima i utakmicu manje.