Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

FUDBALERI JEDINSTVA PORAŽENI U BARU U FINIŠU UTAKMICE

Fudbaleri Jedinstva poraženi od ekipe Mornara u Baru 2:1, u derbi utakmici sedmog kola Druge crnogorske lige.
Bjelopoljci su mnogo bolje otvorili utakmicu i već u 11 minutu bivši fudbaler Mornara Filip Kalačević je imao kolosalnu šansu.
Jedinstvo je povelo golom Vuka Vulevića u 16. minutu. Poslije prodora sa i centaršuta Đorđa Cvijovića, Vulević je je prihvatio loptu i iskosa sa desne strane savladao golmana Mornara.
Od sredine poluvremena domaći su počeli da igraju i lagano preuzimaju terensku inicijativu.
Bolju igru najavio je velikom šansom kapiten Nino Vukmarković koji je u 37 minutu sa pet-šest metara primio loptu koju mu je glavom “spustio” Nikola Bulatović poslije centaršuta sa desne strane Kajevića. Vukmarković je šutirao oštro po zemlji ali je Džafić krajnjim naporom desnom nogom izbio loptu.
Ipak, do odmora gosti su još jednom ugrozili gol Barana nakon što je iskusni Ajković u 45’ minutu sa preko 30 metara oštro šutirao, ali je Radović lako urkotio njegov šut.
Kako je odmicala igra u drugom dijelu Mornar je bio sve opasniji i stezao obruč oko gola gostiju. Terenska inicijativa i dominacija nije jenjavala, iako je trener domaćih Obren Sarić izvršio četiri izmjene.
U jeku tih napada Barana gosti su mogli do drugog gola poslije “kiksa”golmana domaćih u svom kaznenom prostoru. Nakon što Kalačević nije uspio da u duelu prvi dođe do lopte, na odbijenu loptu je natrčao Nikolić ali je na sreću Barana njegov šut sa 17- 18 metara završio visoko preko gola.
Već u sledećem napadu domaći su izjednačili. Demir Kajević je u 73 minutu bio strijelac glavom, da bi minut kasnije Nikola Bulatović pogodio stativu.
U 76minutu i drugi Bulatović u redovima Barana, Ivan, glavom je opasno priprijetio golmanu gostiju, ali se rezultat nije mijenjao.
U samom finišu Nikola Bulatović je bio u šansi, ali je neko iz odbrane gostiju sa gol linije odboio loptu, da bi gosti poslije kornera Ajkovića, preko Nikolića ugrozili golmana Radovića ali je njegov šut glavom bio neprecizan.
I onda je uslijedio konačan rasplet. Nemanja Leverda samo što je šest minuta ranije ušao umjesto Seratlića, je poslije asistencije Škrijelja stuštio se ka šesnaestercu gostiju, gdje i oboren a sudija Bošković bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.
Siguran egzekutor sa 11 metara u 90+1 minutu za veliku radost Barana bio je kapiten Nino Vukmarković kome je ovo bio šesti gol u šampionatu i vodeći je strijelac Druge lige.