DISCIPLINOVATI DOMAĆE I STRANE INVESTITORE DA PROJEKTE ZAVRŠAVAJU U ROKU
Magnum Development” i prestižna hotelska grupacija ,,IHG” su 6. Juna 2023. Godine potpisali ugovor kojim su se obavezali da će do 30. Oktobra 2024. Godine izgraditi hotel u Kolašinu pod nazivom ,,Crowne Plaza Kolašin”, a koji je trebao biti fokusiran na zdravstveni turizam.
Hotel je projektovan tako da ima 105 smještajnih jedinica (201 ležaj, različitog tipa i površine), a predračunska vrijednost investicije iznosila je 13. 3 miliona eura.
S obzirom da to do sada nije realizovano, Ministarstvo regionalno-investicionog razvoja je prije 10 dana, preko ambasade Crne Gore u Italiji, pokrenulo proceduru naplate za tu bankarsku garanciju koju je dala italijanska banka “Credit Agricole”.
Vlada je investitoru još u septembru tražila da dostavi novi biznis i dinamički plan, kao i novu bankarsku garanciju imajući u vidu da projekat izgradnje hotela neće biti završen u skladu sa prethodnim biznis planom prema kojem je i uvršten na listu razvojnih projekat, a sve u okviru projekta ekonomskog državljanstva.
DISCIPLINOVATI DOMAĆE I STRANE INVESTITORE DA PROJEKTE ZAVRŠAVAJU U ROKU
Zbog lažne bankarske garancije Vlada ne može da naplati 2,5 miliona eura
Iz italijanske banke Credit Agricole, Vlada je obaviještena da bankarska garancija nije autentična, te da osoba koja je potpisala nikada nije bila zaposlena u njihovoj banci. Kompanija Magnum Development je garanciju Ministarstvu ekonomskog razvoja i turizma predala krajem 2021. Godine.
Povezani članci
SLUČAJ BALIJAGIĆ: UNUTRAŠNJA KONTROLA UTVRDILA PROPUSTE VIŠE POLICAJACA, BIĆE SMJENA
POLJOPRIVREDNI PROIZVOĐAČI IZ PLJEVALJSKE OPŠTINE DOBIJAJU PREMIJE ZA UZGOJ STOKE I PROIZVODNJU MLIJEKA, ALI I DALJE PRITISNUTI BROJNIM PROBLEMIMA
KAKO JE JUGOSLAVIJA OTKRIVALA AFRIKU (10): TITO I NASER SE NAZIVALI BRAĆOM