Danas je u svim parohijskim hramovima u Bijelom Polju služen četrdesetodnevni pomen preminulom Arhiepiskopu cetinjskom, Mitropolitu crnogorsko – primorskom i egzarhu Svetog trona pećkog Amfilohiju (Radoviću).
Bogosluženje u gradskoj crkvi Svetih Apostola Petra i Pavla predvodio je protojerej – stavrofor Darko Pejić, arhijerejski namjeanik bjelopoljski.
Visokopreosvećeni vladika preminuo je krajem oktobra od posledica infekcije korona virusom, a po sopstvenoj želji sahranjen je u kripti Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici.

Povezani članci
DRUGA VRANEŠKA OLIMPIJADA 28. JUNA: OČEKUJE SE VELIKI BROJ TAKMIČARA I POSJETILACA
ISELJAVANJE MLADIH I REGIONALNE RAZLIKE I DALJE BEZ SISTEMSKOG RJEŠENJA
VASILIJE DULOVOĆ SPORTSKI PUT GRADI KAO KONDICIONI I PERSONALNI TRENER