Građani su nam na prvom mjestu!

“CRVENI” OPRAVDALI ULOGU FAVORITA PROTIV PORTUGALA

crveni opravdali ulogu favorita

“CRVENI” OPRAVDALI ULOGU FAVORITA PROTIV PORTUGALA.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Portugala 83:69, u utakmici drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

To je prvi trijumf crnogorskih košarkaša u kvalifikacijama, nakon startnog poraza u Pou od Francuske 73:67.
Portugal je i poslije drugog kola bez pobjede, nakon što je na startu izgubio u Matosinosu od Mađarske 81:75.
Crnogorska selekcija tokom cijelog meča bila je u vođstvu, a pitanje pobjednika riješila je sredinom posljednje četvrtine kada je stekla prednost od 20 poena (79:59) u 36. minutu.

U nastavku meča domaćin je dozvolio rivalu da se vrati u meč i smanji zaostatak, ali ne i da ozbiljnije ugrozi trijumf.
Najefikasniji u pobjedničkom timu Džastin Kobs sa 22, Vladimir Mihailović je ubacio 16, a Nemanja Radović 13 poena.
U portugalskoj selekciji najbolji je bio Danijel Rilvao sa 16 koševa.

U drugom meču te grupe Francuska je u Kapošvaru slavila protiv Mađarske 78:54.
Crna Gora će u trećem kolu, 24. februara, biti gost Mađarske.