Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

CRNA GORA JE NA MUNDOBASKETU, “CRVENI” NADIGRALI ČEŠKU U ODLUČUJUĆEM MEČU!

Crnogorski košarkaši izborili su plasman na Svjetsko prvenstvo.

Izabranici Boška Rdaovića večeras su u odlučujućem meču kvalifikacija nadigrali Češku u “Morači” rezultatom 88:70.

Tako je naša reprezentacija izborila drugi palsman na šampionate svijeta od samostalnosti 2006. Godine.

Večeras, “Crveni” su odigrali veoma sigurno od starta meča i na kraju zasluženo slavili.

Odlično je Crna Gora odigrala prvih 10 minuta, od starta meča nametnula svoj ritam i konstantno podizala prednost, pa je na kraju tog perioda vodila 32:14.

Naša selekcija nastavila je sa odličnom igrom i u drugom kvartalu, uspjela i da podigne prednost na plus 25, pa je rezultat na poluvremenu bio 50:25.

Češka je u trećeoj četvrtini uspjela da smanji na minus 18. Ali je ponovo u finišu tog perioda dodala gas i stigla do 70:46 pred odlučujućih 10 minuta.

Rutinski je naša selekcija odigrala i poslednjih 10 minuta i došla do ubjedljive pobjede.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Ivanović sa 17 poena, Nemanja Radović je dodao 16 poena i devet skokova, Kendrik Peri je imao 14 poena.

Kod Češke se istakao Ondrej Hanzlik sa 17 poena, dok je Tomaš Kizlink dodao 12.

Izabranici Boška Radovića dočekaće večeras Češku i samo pobjeda znači da će sigurno ići na Mundobasket.

Zato su iz Košarkaškog saveza Crne Gore obavijestii navijače da je ulaz u “Moraču” besplatan i pozvali ih da napune dvoranu.

Češka je odavno izgubila sve šanse da ide na planetarni šampionat. Dolaze rasterećeni da se nadigravaju, a “crveni” nemaju izbora, pobjeda je jedina opcija.