Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

ČETIRI MEDALJE ZA ATLETIČARE JEDINSTVA NA PRVENSTVU U NIKŠIĆU

U Nikšiču, pod pokroviteljstvom Atletskog saveza Crne Gore i podršku Ministarstva sporta i mladih Crne Gore održano 65. Prvenstvo Crne Gore u krosu za 2023. Godinu.

Na Prvenstvu je nastupilo preko 130 atletičara iz atletskih klubova: Mornar, Lovćen, Nikšić, Jedinstvo, Sanja, Milenujum, Rudar, Lim, Sparta, Orion i Podgorički maraton.

Najviše medalja osvojili su atletičari AK “Nikšić” i to 10 medalja, potom atletičari AK “Sanja” iz Bara 5 medalja, i atletičari AK “Jedinstvo” iz Bijelog Polja 4 medalje.

Za AK Jedinstvo medalje su osvojili Enes Erović, koji je u kategoriji pionira na 1. 500m osvojio drugo mjesto, potom u kategoriji pionirki na 1000m Amra Hubanić, drugo mjesto, u kategoriji juniorki na 2000m drugo i treće mjesto pripalo je Aniti Zoronjić, odnosno Nejri Suljević.

Kod seniorki na 3. 000m ubjedljivo je po osamnaesti put pobijedila Slađana Pejović iz AK “Nikšić”, a kod seniora na 6. 000m najuspješniji je bio Miljan Kukuličić član AK “Mornar” iz Bara.

Takmičenju su iz ASCG prisustvovali generalni sekretar Milan Madžgalj, član UO ASCG Jovica Đurnić i selektor reprezentacije Osman Erović.