Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

BUDUĆNOST POBIJEDILA JEDINSTVO

Ubjedljivu pobjedu nad Arsenalom (6:0) u prethodnom kolu Budućnost je potvrdila danas u Bijelom Polju – aktuelni šampion je u 25. kolu MeridianBet Prve crnogorske fudbalske lige nakon preokreta savladao Jedinstvo (2:1) i makar do večeras preuzeo prvo mjesto od Dečića.

Jedinstvo je vodilo od 31. minuta, kada je gol iz penala postigao Korać, da bi pobjedu Budućnosti donijeli rezervisti Almeida i Mujan, golovima u drugom poluvremenu.

Budućnost je ofanzivno počela utakmicu već na startu je priliku propustio Gašević, potom je Mirković šutirao pored gola, a na drugoj strani, nakon centaršuta Branda, neprecizan bio Korać.

U 17. minutu je šansu za “plave” imao Grbić, ali je Joksimović odbranio, da bi u 31. minutu domaći poveli – Grbić je izgubio loptu na sredini terena, domaći krenuli u kontru, Korać ušao u kazneni prostor, gdje ga je faulirao golman Budućnosti Pavličić. Upravo je Korać sa 11 metara bio siguran.

Do kraja prvog dijela Budućnost je prijetila preko Raičkovića, Bašić je zamalo postigao autogol, rezultat se nije mijenjao, da bi Milinkovićeva ekipa sa napadima nastavila i u drugom dijelu. Početkom drugog poluvremena je Adžić prijetio, a onda je Almeida u 72. minutu, tri minuta nakon ulaska u igru, iskoristio centaršut Mujana i poravnao rezultat.

Minut nakon izjednačenja Budućnosti, u prvom planu je bio golman gostiju Pavličić, koji je zaustavio prvo Brandaa, potom Kolića, a onda i Koraća.

Budućnost je te promašaje Jedinstva kaznila u 84. minutu, kada je Mujan, nakon dodavanja Almeide kompletirao preokret.