Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

BUDUĆNOST NOVI ŠAMPION, JEDINSTVO PO PRVI PUT OPSTALO U ELITI

Utakmicama 36. kola završeno je nikad zanimljivije fudbalsko prvenstvo Crne Gore.

Podgorička Budućnost je novi prvak države, čiji kiks u meču protiv Mornara je do poslednjeg minuta čekala Sutjeska ali “plavi” su ostvarili minimalnu pobjedu i osvojili 6 titulu.

Sutjeska je i pored pobjede protiv Arsenala sa istim brojem bodova, ali zbog lošijeg međusobnog skora nije odbranila titulu.

U Bijelom Polju odigran je jedini meč bez rezultatskog značaja, koji je donio najviše golova – Rudar je savladao Jedinstvo rezultatom 4:3.

JEDINSTVO FRANCA – RUDAR (2 :1) 3:4

Bojić 3′, Kolić 7′, Korać 60′ – Janketić 15′, 80′, Golubović 72′, Kovačević 89′

Stadion: Gradski stadion Bijelo Polje

Gledalaca: 300

Glavni sudija: Manojlo Sekulić, I pomoćnik: Nikola Vujović, II pomoćnik: Jovan Došljak, Četvrti sudija: Miloš Laličić, Kontrolor suđenja: Slavko Radulović, Delegat: Marko Bojović.

Žuti kartoni: Javorčić, Golubović (Rudar), Đ.Cvijović (Jedinstvo Franca)

JEDINSTVO FRANCA – Sergej Joksimović 7, Amir Muzurović 7, Lazar Šekularac 7, Bojan Bojić 8 (Aleksa Mrđa)6, Mladen Kovačević 7 (Sead Dacić) 6, Orhan Hajrović 8 (Aldin Mušović) 6, Momčilo Dulović 7, Žarko Korać 7, Nikola Cvijović 8 (Mirza Idrizović) 6, Danis Kolić 7, Đorđije Cvijović 7.

RUDAR – Lazar Baltić 6 (Dušan Mrdak) 7, Miloš Bakrač 6 (Ljubomir Pejović) 7, Duje Javorčić 6 (Matija Rovčanin) 6, Irfan Šahman 7, Ognjen Peličić 7, Velizar Janketić 9, Stefan Golubović 7, Arsenije Čepić 7, Aleksa Golubović 7, Stefan Radojičić 7, Ljubomir Kovačević 7.

U utakmici bez rezultatskog značaja pobijedili su golovi. Jedinstvo je nakon sat igre imalo pobjedu u džepu, prednost od dva gola, a nakon promašaja Kolića gosti su se potpuno probudili i napravili nevjerovatan preokret. Ostaje gorak ukus na kraju. Domaćin je mogao na najljepši način da kruniše najbolji plasman u istoriji, na drugoj strani Rudar je u poslednjih dvadesetak minuta pokazao da je ovaj tim morao mnogo više od baraža.