Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

BOLJI DANI ZA KOŠARKU U BIJELOM-POLJU

Mlađe kategorije KK Jedinstvo 1950 vraćaju klub u vrh crnogorske košarke.
Na izuzetno kvalitetnom finalnom turniru juniorske lige Crne Gore na kojem su učestvovale ekipe Budućnosti, Mornara, Podgorice i Jedinstva. Izabranici Velibora Koraća su osvojili treće mesto i bronzanu medalju.

Bjelopoljci su do medalje došli u odlučujućem meču protiv Mornara iz Bara, koji su pobijedili rezultatom 60:57.

Jedan od najboljih igrača u bjelopoljskoj ekipi i kapiten Marko Kljajević je kazao da je osvajanje 3. Mjesta na završnom turniru veliki uspjeh za igrače i klub iz Bijelog Polja.

„Poslije dvije veoma teške utakmice prvog dana turnira. Uspjeli smo uz veliki trud u odlučujućem meču pobijedimo jako kvalitetnu ekipu kao što je barski Mornar i da se okitimo bronzanom medaljom. Ponosan sam na svoje saigrače i vjerujem da ćemo u narednom periodu ostvarivati još bolje rezultate“ . Kazao je Kljajević.

Uspješnom buđenju bjelopoljske košarke ovog vikenda pridružili su se pioniri i mlađi pioniri Jedinstva.
Pioniri su na turniru koji je odigran ovog vikenda u Bijelom Polju osvojili 3. Mjesto u konkurenciji Budućnosti, Mediterana i Gorštaka. Pionire je sa klupe vodio Damjan Knežević. Prošlog vikenda do još jedne medalje za bjelopoljski tim su došli mlađi pioniri, koji su Nikšiću završili na 3. Mjestu u konkurenciji Mediterana, Pro Basketa i Sutjeske.

Osvježenje u radu KK Jedinstvo 1950 je i angažovanje iskusnog srpskog stručnjaka Miodraga Bojkovića, koji proteklih mjeseci radi kao koordinatora mlađih selekcija ovog kluba.

Ako se po jutru dan poznaje, onda se može zaključiti da su mlađe selekcije Jedinstva najavile dolazak boljih dana za bjelopoljsku košarku, sve to potvrđujući medaljama na završnim turnirima.