BJELOPOLJCI NA PRVOM MEĐUNARODNOM SAMITU U ISTANBULU
Bijelopoljci su imali značajnu ulogu na Prvom međunarodnom bošnjačkom samitu. Koji je održan u Istanbulu i okupio istaknute predstavnike bošnjačke zajednice iz cijelog svijeta. Među učesnicima iz Bijelog Polja bili su Armin Hodžić, Dino Ćatić, Elmedin Hodžić, Mirsad Heldić i Abaz Dizdarević. Takođe, član delegacije je i Jaho Međedović, vlasnik ugledne modne kompanije Barbosa. Njihovo prisustvo na ovom prestižnom događaju svjedoči o značaju Bijelog Polja u bošnjačkoj dijaspori i njegovom doprinosu globalnim inicijativama, posebno u oblasti kulture, ekonomije i akademske saradnje.
Ugledni biznismen i filantrop Hajriz Brčvak, poznat po svojim humanitarnim inicijativama i ulaganjima u Crnoj Gori, bio je jedan od ključnih učesnika samita. Njegovo izlaganje bilo je dio panela “Nove perspektive u poslovnom svijetu: Zajedničke vrijednosti, zajednička budućnost”. Gdje je govorio o poslovnim mogućnostima u Crnoj Gori i potencijalima za međunarodnu saradnju.
BJELOPOLJCI NA PRVOM MEĐUNARODNOM SAMITU U ISTANBULU

Povezani članci
PROJEKCIJOM FILMA ,,PARAZIT” POČELA MANIFESTACIJA „OTVORENI BIOSKOP – FILM LJETNJE NOĆI”
PREVOZNICI ODUSTAJU OD BLOKADA GRANICA?
SEZONA NA SJEVERU: RASTU POSJETE NACIONALNIM PARKOVIMA, HOTELI DOBRO POPUNJENI