Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

BIJELO POLJE UZELO 15 MEDALJA NA 57. MOSI

Na završenim Međuopštinskim sportskim igrama, delegacija od ukupno 86 sportista koji su se takmičili kroz 11 timova, osvojila je ukupno 15 medalja(7 zlatnih,4 srebrne i 4 bronzane medalje) u konkurenciji 31 opštine.

Atletičari su sjajnim nastupima osvojili ukupno 6 zlatnih, 3 srebrne i 2 bronzane medalje, a ženska ekipa atletičarki osvojila je i trofej za najuspješniju žensku ekipu na 57. Mosi-ju.

Mlada odbojkaška ekipa Bijelog Polja sastavljena mahom od juniora Jedinstva, nakon vrlo interesantnih nastupa zauzela je 4. mjesto u generalnom plasmanu, dok su rukometaši takmičenje završili na 5. mjestu. Muška bič-volej ekipa uzela je srebrnu medalju.

Muška i ženska planinarska ekipa donijele su Bijelom Polju dvije bronzane medalje, a nakon sjajnih partija, koje su se odigravale na zlatiborskim terenima naši teniseri uzeli su zlatnu medalju i pehar šampiona 57. Mosi.

Mlada muška stonoteniserska ekipa Bijelog Polja zauzela je 6. mjesto u generalnom plasnanu, a naši šahisti su zauzeli 7. Mjesto.

Ribolovci Bijelog Polja takmičenje su završili na 15. mjestu, dok je biciklistička ekipa Bijelog Polja odustala od takmičenja.

U generalnom plasmanu svih učesnika igara ženska ekipa Bijelog Polja zauzela je 5. Mjesto, dok su muškarci ukupnim bod količnikom takmičenje završili na 9. Mjesto u konkurenciji 31 opštine sa tromeđe BIH, Srbije, i Crne Gore. Sledeći, 58. Mosi će se održati 2023. godine u Kolašinu.

Izvor: JU Centar za sport i rekreaciju BP