Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

ATLETIČARI BJELOPOLJSKOG JEDINSTVA USPJEŠNO OTVORILI SEZONU

Bacačkim kupom i prvenstvom u krosu prošlog vikenda počela je atletska sezona u Crnoj Gori, a atletičari bjelopoljskog Jedinstva ostvarili su zapažene rezultate, javlja Radio Bijelo Polje.

Na 13. Zimskom bacačkom kupu Crne Gore osvojili su šest medalja, tri zlatne, dvije srebrne i jednu bronzanu.

Haris Adrović, u konkurenciji mlađih juniora, osvojio je dvije zlatne medalje. U disciplini bacanja kugle postavio je najbolji rezultat – 13.05 m, a bio je najbolji i u bacanju diska, sa rezultatom 22.92 m.
U kategoriji starijih juniora nastupili su Emin Kurgaš i Eldin Pućurica.
Kurgaš je osvojio zlatnu medalju u bacanju diska (28.60), a bio je drugi u bacanju kugle (11,26m.)

Pućurica je došao do srebra u bacanju diska sa rezultatom 27.00 m, a u disciplni bacanje kugle bio je treći sa rezultatom 11.18m.
Veliki uspjeh bjelopoljski atletičari su ostvarili i na prvenstvu Crne Gore u krosu, osvojivši 3 srebrne i 3 bronzane medalje.

Srebrom se okitila Amina Suljević, koja je bila druga u trci na 1500 m, u kategoriji mlađih juniorki. Srebrne medalje osvojili su i Matija Đurović i Enes Erović. Đurović je trku na 4000 m završio drugi u konkurenciji mlađih seniora, dok je Erović bio drugi u trci na 1000 m za mlađe pionire.
Dušica Bošković osvojila je srebrnu medalju u trci na 3000 m za mlađe seniorke, Milja Joksimović je bila treća na 2000 m u kategoriji starijih juniorki, a srebrom se okitio i Alen Zulović u trci na 3000 m za starije juniore.

Treneri Osman Erović i Branislav Maslovarić ističu da su zadovoljni rezultatima bjelopoljskih atletičara, posebno što zbog situacije sa virusom korona nijesu bili u mogućnosti da u potpunosti sprovedu plan treninga i odrade sve planirane aktivnosti.

„ Ovo je početak takmičenja i očekujemo da će biti još dobrih rezultata“, poručuju Erović i Maslovarić.