Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

“AJKULE” NEMOĆNE PROTIV SRBIJE, NIŠTA OD PRVOG MJESTA

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ubjedljivo je poražena od Srbije 14:6, u drugom kolu C grupe Svjetskog prvenstva u Dohi. “Ajkule” su pretpjele prvi poraz na šampionatu i oprostile se od prvog mjesta u grupi, koje donosi direktan plasman u četvrtfinale. Nakon posljednjeg kola biće jasno s koje pozicije ćemo dočekati meč osmine finala.

Rival nas je nadigrao u svim elementima i zasluženo stigao do pobjede. Od starta se vidjelo da Srbija ima više želje i energije, pa je već sredinom uvodne dionice stigla do ubjedljivih 4:0.

Post naše selekcije u napadu je prekinuo Đuro Radović 4:1 i to je bio rezultat nakon osam minuta igre.

U drugoj dionici je Srbija bez problema održavala visoko vođstvo, a većih problema nas je spasio Tešanović, koji je izvanredno odbranio nekoliko udaraca.

Posljednji put smo zaprijetili nakon gola Vidovića iz peterca za minus dva 6:4, na početku treće četvrtine.

Nakon toga, razigrao se Mandić koji je sa dva gola odbio naš nalet, da bi se igra naše selekcije u četvrtoj četvrtini raspala.

Srbija je dobila taj dio igre sa 3:0 i na kraju ubjedljivo slavila 14:6.

U crnogorskoj selekciji po gol postigli su Đuro Radović, Konstantin Averka, Jovan Vujović, Stefan Vidović, Vlado Popadić i Dušan Matković.

Kod Srbije istakao se Dušan Mandić sa četiri, dok su po dva gola postigli Strahinja i Viktor Rasović, Nemanja Vico i Đorđe Vučinić.

U drugom meču naše grupe selekcija Sjedinjenih Američkih Država pobijedila je Japan 18:5.

Japan će biti naredni rival crnogorskih vaterpolista, u petak u sedam sati.