Arhijerejski namjesnik bjelopoljski, protojerej -stavrofor Darko Pejić, uputio je čestitku svim vjernicima povodom današnjeg najradosnijeg hrišćanskog praznika – Božića.
„Želim svakom čovjeku pod kapom nebeskom, koji živi ovdje i Bogu se moli, da Bogomladenac Hristos, koji dolazi na zemlju i rađa se radi sapsenja našega, podari mir, slogu i ljubav. Da ovu bolest i pandemiju ukloni i odnose iz naroda, ne samo našega, nego sa cijele planete, da ljudi shvate vrijednost života i da ga cijene kao dar Božiji, a ne nikako kao vrijeme grabeža i otimačine, jer zlo dobra donijeti ne može“, kazao je Pejić.
On je poželio „da se i mi kao narod izmirimo i pomirimo, da čujemo i razumijemo jedni druge, da pomognemo jedni drugima“.
„Svakom ko se bude trudio i ko se trudi da gradi slogu, mir, napredak i bori se za opšte dobro i blagostanje, da Gospod utrostruči blagoslov i da mu bude pomoćnik kao što jeste, a svakoga ko želi razdor i neslogu da ga opemene i izvede na pravi put. Da budemo jedno i zajedno u našoj zemlji, da više nikada ne bude nesloge i mržnje međusobne. Sa tom željom pozdravljam sve naše vjernike, vjerujući narod, ali i sve građane i Bijelog Polja i Crne Gore“, zaključuje Pejić u čestitki.

Povezani članci
DRUGA VRANEŠKA OLIMPIJADA 28. JUNA: OČEKUJE SE VELIKI BROJ TAKMIČARA I POSJETILACA
ISELJAVANJE MLADIH I REGIONALNE RAZLIKE I DALJE BEZ SISTEMSKOG RJEŠENJA
VASILIJE DULOVOĆ SPORTSKI PUT GRADI KAO KONDICIONI I PERSONALNI TRENER