Radio Bijelo Polje je prepoznat kao istinski javni servis svih građana i nastojaće da to bude i u budućem period, poručila je dr Andrijana Rabrenović, direktorica ovog lokalnog javnog emitera koji danas obilježava 30 godina od osnivanja.
Ona je istakla da je profesionalno i nepristrasno informisanje ono po čemu se ovaj medijski servis već tri decenije prepoznaje.
“U izvještavanju se pridržavamo etičkih i novinarskih kodeksa, što prepoznamu naši sugrađani, a potvrđuje sve veća slušanost i milionske posjete na našem veb portal’’.
Rabrenović je naglasila da je posebna uloga i važnost medija čiji je osnivač Opština u jednoj multinacionalnoj i multikonfesionalnoj sredini.
“Ponosni smo na naš doprinos kao medijske kuće očuvanju tog sklada i afirmativnom djelovanju u cilju razvoja našeg grada’’ dodale je direktorica Radija Bijelo Polje.
Ona navodi da je ovaj medij tokom tri decenije postojanja nakon više transformacija, od lokalne radio stanice prerastao u savremeni multimedij, koji osim informativne uspješno sprovodi i izdavačku, kulturnu, umjetničku, edukativnu i humanitarnu djelatnost.
’’Iako nam je prioritet lokalna zajednica, prepoznatljivi smo i na međunarodnom nivou’’ podvukla je Rabrenović, napominjući da Radio Bijelo Polje trenutno realizuje dvadeset serijala iz različitih oblasti, program se emituje putem FM-a i interneta, a povodom jubileja su pokrenuta još dva specijalizovana muzička programa.

Povezani članci
DRUGA VRANEŠKA OLIMPIJADA 28. JUNA: OČEKUJE SE VELIKI BROJ TAKMIČARA I POSJETILACA
ISELJAVANJE MLADIH I REGIONALNE RAZLIKE I DALJE BEZ SISTEMSKOG RJEŠENJA
VASILIJE DULOVOĆ SPORTSKI PUT GRADI KAO KONDICIONI I PERSONALNI TRENER