Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

KRAH U POSLJEDNJOJ ČETVRTINI, CRNOGORKE IZGUBILE OD ŠPANIJE

Loša četvrta četvrtina odvela je crnogorske košarkašice u prvi poraz na Eurobasketu – Španija je savladala izabranice Jelene Škerović rezultatom 78:57.

Nakon dva kola u grupi A je izuzetno zanimljiva – sve četiri selekcije imaju polovičan učinak, tako da će odluka o putnicima u nokaut fazu biti poznata u nedjelju.

“Crvene” u posljednjem kolu igraju protiv Letonije i trijumfom bi sigurno osigurale prolaz, a mogu dalje i u slučaju poraza sa najviše šest poena razlike.

Tada bi, ipak, i Španjolke morale da opravdaju ulogu favorita protiv Grkinja.

Nakon tri četvrtine meča protiv favorita grupe djelovalo je Milica Jovanović i drugarice mogu da prirede iznenađenje, kao što je to protiv Španije uradila dan ranije Letonija.

Pred posljednjih deset minuta košarke na parketu “Tel Aviv arene” naš nacionalni tim bio je na pola koša zaostatka (51:52).

Ipak, u četvrtoj dionici Španije se potpuno razigrala, naše su potpuno posustale, pa je na kraju upisan ubjedljiv poraz.

Dvocifrene protiv Španije bile su Leković sa 15, Živković je dodala 13, a Mek 12 poena. Konde je dominirala kod pobjednika sa 20.

Crnogorske košarkašice sa Letonijom igraju u nedjelju od 11.15, meč Španija – Grčka je u 19.45.