Vijesti iz Bijelog Polja

Građani su nam na prvom mjestu!

FIDE MAJSTOR ARMIN MUŠOVIĆ OSVOJIO SREBRO U BEOGRADU

FIDE majstor Armin Mušović osvojio je drugo mjesto na jakom internacionalnom prvenstvu pod nazivom “Vikend turnir”, koji se održao u Beogradu od 18. do 21. jula, kao jedan od niza turnira šahovskog festivala “Srbija Open 2024”.

Turnir se igrao po Švajcarskom sistemu sa ukupno 6 kola. Učestvovao je ukupno 141 takmičar iz 21 različite zemlje, od čega je takođe 21 učesnik imao šahovsku titulu

Mušović je osvojio 5 i po poena i bez poraza završio na drugom mjestu. Isti broj poena, ali uz bolji dodatni kriterijum osvojio je prvoplasirani FM Petrović Aleksa iz Srbije, kao i trećeplasirani FM Besedeš Danilo, takođe iz Srbije.

Isti ovakav rezultat (5.5/6) Mušović je ostvario u Užicu na MOSI igrama na prvoj tabli, ali ove godine su se naši šahisti morali zadovoljiti 4 mjestom u ukupnom plasmanu.