Jutros je u svim pravoslavnim domovima prvi gost bio božićni polaznik, koji je tradicionalno naložio badnjak i poželio ukućanima sreću, zdravlje i napredak.
Ovaj drevni običaj u Bijelom Polju se poštuje kao poseban događaj u sklopu proslave najradosnijeg hrišćanskog praznika, a polazniku se ukazuje veliko poštovanje.
Najbolja potvrda toga je prelijepa fotografija iz doma ugledne bjelopoljske porodice Vojinović.

Povezani članci
DRUGA VRANEŠKA OLIMPIJADA 28. JUNA: OČEKUJE SE VELIKI BROJ TAKMIČARA I POSJETILACA
ISELJAVANJE MLADIH I REGIONALNE RAZLIKE I DALJE BEZ SISTEMSKOG RJEŠENJA
VASILIJE DULOVOĆ SPORTSKI PUT GRADI KAO KONDICIONI I PERSONALNI TRENER