U okviru projekta “Promocija energetske efikasnosti u javnim zgradama Crne Gore” (PEEPB) završeni su radovi na energetskoj rekonstrukciji Osnovne škole „Risto Ratković“ u Bijelom Polju, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.
Škola je dio Klastera IV projekta koji se sprovodi u okviru Regionalnog programa energetske efikasnosti za Zapadni Balkan (REEP), uz finansijsku podršku Evropske unije i Njemačke razvojne banke (KfW), kao i doprinos Vlade Crne Gore. Nosilac projekta je Ministarstvo energetike i rudarstva.
Škola je dio Klastera IV projekta koji se sprovodi u okviru Regionalnog programa energetske efikasnosti za Zapadni Balkan (REEP), uz finansijsku podršku Evropske unije i Njemačke razvojne banke (KfW), kao i doprinos Vlade Crne Gore. Nosilac projekta je Ministarstvo energetike i rudarstva.
Tim povodom, školu su posjetili ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović i ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić-Stojanović, koji su se, kako je navedeno, uvjerili u rezultate obnove i kvalitet izvedenih radova, te razgovarali sa nastavnicima i osobljem.
Šahmanović je kazao da je ponosan što je OŠ “Risto Ratković” postala dio “zelene Crne Gore”.
“Radovi su gotovi, a mjere su implementirane — od termoizolacije do modernizovanih sistema grijanja. Iza svake cifre o uštedi energije stoji dijete koje više neće sjediti u hladnoj učionici, nastavnik koji može da se posveti nastavi, a ne borbi s neuslovnim prostorom. Ulažemo u djecu jer su oni u suštini naša najvažnija
investicija”, naveo je Šahmanović.
Izvor: Vijesti

Povezani članci
JANJUŠEVIĆ SA PREDSTAVNICIMA AMBASADE NJEMAČKE: OSNAŽENO CIVILNO DRUŠTVO BOLJA BUDUĆNOST