DR EROVIĆ: NA DJEČIJEM ODJELJENU POVEĆAN JE BROJ NAJMLAÐIH PACIJENATA SA RESPIRATORNIM INFEKCIJAMA
Na Odjeljenju pedijatrije Opšte bolnice povećan je broj hospitalizovanih pacijenata u odnosu na isti period prošle godine, pa je za samo 15 dana decembra hospitalizovano 32 mališana, dok je prošle godine tokom čitavog mjeseca bilo 36 najmlađih pacijenata, kazala je za Radio Bijelo Polje specijalista pulomologije dr Ismihana Erović, načelnica dječjeg odljeljenja.
„Što se tiče zagađenja vazduha ove godine najčešće sezonski virusi izazivaju respiratorne infekcije ali zagađivači vazduha kod osoba koje su već predisponirani sa alergijama odnosno osobe koje imaju astmu, dovode do opstrukcije, otežanog disanja i različite kliničke slike koje mogu da budu ozbiljne“, istakla je dr Ismihana.
Dr Erović je govorila i o posljedicama zagađenog vazduha na kompletan respiratorni sistem, na probleme sa disanjem koje izaziva ovakav vazduh, ali i o mogućim komplikacijama kod djece ukoliko su duži period bila izložena štetnim česticama iz vazduha.
Izvor: Radio Bijelo Polje

Povezani članci
KARATE KLUB JEDINSTVO OSVOJIO PET MEDALJA U IGALU
IJELO POLJE: ZA SEDAM DANA ROĐENE 24 BEBE
SMOLOVIĆ: TROMJESEČNA KRIZA VLASTI NEĆE SE ODRAZITI NA INVESTICIJE U BIJELOM POLJU